اسکن اسناد پژوهشی

اسکن اسناد پژوهشی

بهترین شیوه اسکن اسناد پژوهشی

مقالات پژوهشی یکی از اصلی ترین و شاید پر بازخورد ترین اسناد آموزشی باشند. از این رو حفظ و نگهداری از این اسناد دارای اهمیت بسیار زیادی است. آسان بایگان در ادامه این مطلب به بررسی بهترین شیوه ها برای اسکن اسناد پژوهشی پرداخته است تا بتوان از این اسناد و مدارک در فضا های ایمن نگهداری کرد.

برداشت شما از هر متن نوشتاری از طریق آشنایی با آن متن بیشتر می شود. یکی از موثرترین روش ها برای شروع نوع خواندن متفکرانه لازم برای کارهای دانشگاهی، این است که قبل از شروع مطالعه، از جزئیات متن یک نمای کلی از آن داشته باشیم. ابتدا با خلاصه کردن متن، می توانید درک کلی و منطقی آن را متوجه شوید. وقتی زمان محدودی برای مطالعه دارید، خلاصه سازی می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که بر روی چه قسمتی از متن تمرکز داشته باشید.

اسکن اسناد پژوهشی

در اینجا یک تکنیک برای خلاصه سازی متن وجود دارد. شاید لازم باشد آن را متناسب با سبک مطالعه خود تغییر دهید. ابتدا قبل از خلاصه سازی ، از برخی تکنیک های ساده ای که عادت داشتید انجام دهید استفاده کنید. سپس ، پاراگراف مقدماتی یا شاید دو پاراگراف اول را با دقت بخوانید. اگر عنوان مقاله پژوهشی در رابطه با چیزی که به دنبالش می گردید هم خوانی دارد سعی کنید توضیحات یا استدلال هایی که به ذهنتان خطور می کند را پیش بینی کنید.

اهمیت اسکن اسناد پژوهشی

یک یا دو جمله اول هر پاراگراف و همچنین جمله یا جملات پایانی را با دقت بخوانید.

در بین این جملات آغازین و پایانی ، چشمان خود را حرکت دهید و سعی کنید از جستجوی کلمات ناشناخته یا اصطلاحات سخت پرهیز کنید. هدف شما برداشتن مفاهیم عمیق و چیزی از الگوی کلی و اهمیت متن است. پاراگراف های پایانی را با دقت بخوانید. به نظر می رسد هدف کلی نویسنده چه باشد ؟ به یاد داشته باشید که ممکن است اشتباه کنید ، بنابراین آماده باشید تا پاسخ خود را اصلاح کنید.

سرانجام ، به آغاز مقاله برگردید و متن را با دقت بخوانید ، و به پیچیدگی هایی که در قسمت خلاصه سازی وجود داشته و باعث شده موضوع اصلی از ذهنتان خارج شود توجه کرده و خلا درک خود را پر کنید. به هدف خود از خواندن این متن و آنچه باید در آن حفظ کنید ، بیاندیشید و تمرکز خود را بر این اساس تنظیم کنید. اصطلاحاتی را که باید بدانید یا کلمات ناآشنایی که چندین بار ظاهر می شوند را جستجو کنید.

اسکن اسناد

اسکن اسناد و اوراق

اسکن کردن اساساً پر کردن متن با یک هدف دقیق تر است: خلاصه سازی برای یافتن یک واقعیت یا شکل خاص ، یا دیدن اینکه آیا در این متن به موضوعی که در حال تحقیق آن هستید اشاره شده است. اسکن در نوشتن مقالات پژوهشی ضروری است ، چون که برای یافتن مطالب مورد نیاز نیاز به جستجوی مقالات و کتابهای زیادی دارید.

اسکن اسناد پژوهشی

هنگام اسکن متن ، مجموعه خاصی از اهداف را در ذهن داشته باشید و اجازه ندهید حواستان به سایر مطالب بیهوده پرت گردد . زمانی که وقت کافی دارید بیشتر بخوانید ، می توانید به آنچه می خواهید برگشته و سریع آن را یادداشت و اسکن کنید تا در پروژه تحقیقاتی خود به درستی پیش بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

اگر می خواهید یک مشاوره رایگان بدون هیچ گونه تعهدی دریافت کنید، فرم زیر را پر کنید، با شما تماس بگیریم.