اصول اسکن تصاویر

اسکن و بایگانی اسناد و مدارک جهت ایجاد یک آرشیو دیجیتال یا میکروفیلم دارای فواید و اثرات بسیار زیادی است که در مطالب پیشین وب سایت به بررسی تمامی این فواید پرداخته ایم. همچنین یاد آور شدیم که بایگانی اسناد برای تمامی دفاتر حقوقی، پزشکی، ادارت و شرکت های خصوصی و دلوت انجام میگیرد. اما گاه در میان این اساد و مدارک تصاویر وجود دارند که به همراه پروند باید در بایگانی مربوط ذخیره شوند.

از این رو بسیاری از افراد بر این باورند که استفاده از نرم افزار های اسکن و بایگانی دیجیتال می تواند به این تصاویر آسیب وارد کرده و یا مانع از ایجاد آرشیوی دقیق و  مناسب شود.

اما شرکت آسان بایگان پارسی یه عنوان برترین شرکت ارائه دهنده خدمات اسکن اسناد و تصاویر، دارای تاییدیه از دیوان محاسبات کشوری به مخاطبان خود این نوید را می دهد که استفاده از نرم افزار های بروز و ناسب برای اسکن تصاویر این امکان را فراهم کرده است تا تصاویر موجود در پرونده های حقوقی، پزشکی، اداری و شرکتی به خوبی در بایگانی های دیجیتال ذخیره شده و از کیفیت آن ها کاسته نشود.

در آسان بایگان پارسی با خدمات بسیار متنوعی همراه شما خواهیم بود.

  • اسکن اسناد و مدارک
  • اسکن عکس و تصویر
  • بایگانی دیجیتال
  • بایگانی میکروفیلم

اسکن تصاویر

فواید اسکن تصاویر

همانطور که گفته شد ایجاد یک بایگانی دیجیتال دارای فواید و اثرات بسیار زیادی است که میتوان سهولت دست یابی به اسناد را اصلی ترین اثر این بایگانی ها دانست. اما اسکن تصاویر به نوبه خود دارای فواید بی شماری است. از مهمترین فوایدی که می توان برای این موضوع به آن اشاره داشت باید افزایش کیفیت، امکان زوم و بزرگ نمایی بر روی تصاویر دانست.

در بایگانی های دیجیتال افراد پس از دست یابی به اطلاعات پرونده مورد نظر می توانند تمامی تصاویر موجود در این پرونده را با کیفیت تماشا کنند. از دیگر فواید این بایگانی ها می توان به اطمینان از امنیت و دور ماندن اسناد از آسیب ها و خطرات جانبی مانند آتش سوزی، پاره شدن و فرسودگی به مرور زمان دانست.

اسکن تصاویر به ویژه در پرونده های پزشکی به افراد این امکان را می دهد تا به خوبی به تصاویر مربوط به بیمار خود دست پیدا کرده و از زوایای گوناگون آن را مورد بررسی قرار دهند.

نرم افزار اسکن تصاویر

اسکن و بایگانی تصاویر به منظور ایجاد فضایی ایمن با استفاده از نرم افزار های بسیار مختلفی صورت می گیرد، این نرم افزار ها با توجه به محیط، پرونده مورد نظر و زمینه کاری انتخاب و مورد استفاده قرار خواهند گرفت. تکنسین های شرکت آسان بایگانی پارسی که از میان مجرب ترین افراد در زمینه اسکن و بایگانی دیجیتال برگزیده شده اند محاطبان و مشتریان عزیز را در خصوص انواع نرم افزار ها راهنمایی کرده و مشاوره های لازم را در خصوص این پلتفرم ها در اختیارشان قرار می دهند.

اسکن تصاویر

از کاربردی ترین این نرم افزار ها می توان به VueScan اشاره کرد. این نرم افزار حرفه ای و در عین حال ساده ای است که برای اسکن با کیفیت تصاویر بکار می رود. این نرم افزار کیفیت اسکن تصاویر و عکس های شما را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش داده و نتیجه ی بهتری در خروجی ارائه می دهد.

نرم افزار مدیریت اسناد
نرم افزار آرشیو و مدیریت اسناد

PaperScan دیگر نرم افزار این حرفه است. PaperScan نرم افزاری حرفه ای جهت اسکن TWAIN و WIA با یک موتور OCR می باشد که با استفاده از آن می توانید روی انواع اسکنرها شامل اسکنرهای شبکه، دوربین ها یا کارت های اختصاصی تنها با یک کلیک کنترل کاملی داشته باشید.

نرم افزار Scanitto دیگر محصول این دسته بندی است. یک نرم افزار کاربردی توانا برای گرفتن تصاویر از اسکنر های TWAIN میباشد. با استفاده از این نرم افزار می توانید به آسانی تصاویر را اسکن کرده و سپس آنها را در فرمت های مختلف bmp ،jpeg ،tiff ،png ،pdf و gif ذخیره کنید.

ظهور دائمی اسناد

اسناد و مدارک سازمان ها و ادارات دارای اولویت بندی ها و درجه بندی اهمیت بوده و همواره نگه داری و دسترسی به آنها امری دشوار طلقی می شده است. از این رو ظهور دائمی اسناد و استفاده از نرم افزار های اسناد و مدارک امکانی را فراهم کرده است که این اولیت بندی به خوبی رعایت شده و افراد با محدودیت های دسترسی به این مدارک امکان استفاده از سیستم های آرشیوی را دارا  باشند.

ظهور دائمی اسناد به کاربران و مدیران عامل این امکان را می دهد تا با ایجاد دسترسی های محدود و ذخیره سازی اسناد و دارک خود در محیطی امن از آنها با خوبی مراقبت کنند. باید این نکته را نیز به خاطر داشت که استفاده از سیستم های مدیریت دارای آموزش هایی است که تکنسین های شرکت آسان بایگان پارسی در هنگام نصب به کاربران و مدیران عامل آموزش خواهند داد.