میکروفیلم چیست؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که میکروفیلم چیست اگه بخواهیم بطور خلاصه و در چند کلمه بیان کنیم میکروفیلم اصطلاحی است که در مورد وسایل یا هر تجهیزاتی بکار میرود که برای نسخه برداری دیجیتال از اسناد چاپی و یا هر نوع اسناد گرافیکی بکار میرود اما برای درک جزییات بیشتر با ما همراه باشید.

میکروفیلیمینگ، که به آن میکرو فتوگرافی نیز گفته می شود روشی است برای ثبت تصاویر بسیار ریز که مشاهده آن بدون تجهیزات نوری امکان پذیر نمی باشد.

این روش فشرده سازی عکاسی سبب صرفه جویی شگفت انگیز 99 درصدی در فضا می شود . خدمات میکروفیلمینگ یکی از روش های پرکاربرد در تصویر برداری مدرن است که روز به روز به اهمیت آن افزوده می شود.

قیمت میکروفیلم

علت افزایش روز افزون محبوبیت میکروفیلمینگ در این است که بخش عمده ای از کتاب ها، مجلات و… به دلیل کیفیت پایین کاغذ و چاپ رو به زوال می باشد و میکروفیلمینگ تقریبا هفتاد سال است که به عنوان روشی برای نسخه برداری از اسناد چاپی با استفاده از متد عکاسی فراهم کرده است. با استفاده از این روش مدرن، میکروفیلم امکان ثبت تصاویری را فراهم میکند که دارای عمرطولانی نگهداری، تا 500 سال می باشند که عددی بسیار طولانی تر از با کیفیت ترین چاپ های ممکن در عصر حاضر است.

انواع میکروفیلم

حال که فهمیدیم میکروفیلم چیست اشاره ای کوتاه به انواع آن می کنیم که هرکدام آن ها دارای زمینه کاربردی مختص به خود است.

  • رول 16 میلیمتری که برای نگه داری تا 12000 صفحه اسناد در ابعاد A3 بکار برده میشود.
  • رول 35 میلیمتر برای نگه داری اسناد تا 3000 صفحه در ابعاد A0 و بزرگتر بکاربرده میشود.
  • میکروفیش برای نگه داری اسناد مرتبط به هم تا سایز A0 و بزرگتر بکار برده میشود.
اسکن مدارک در تهران
مدیریت اسناد

قیمت میکروفیلم

برای اطلاع از قیمت میکروفیلم و هم چنین دریافت مشاوره برای تعیین میکروفیلم مناسب برای اسناد خود با شرکت تماس حاصل فرمایید.

مدیریت اسناد

مدیریت اسناد و ایجاد اتاقی برای بایگانی هموار یکی از بزرگترین دغدغه های مدیران عامل و صاحبان شرکت ها، ادارات و سازمان های دولتی بوده است. مشکلات و دغدغه های فراوان سبب شده است تا ایجاد محیطی امن برای اسناد و مدارک بسیار حائض اهمیت باشد. از این رو استفاده از نرم افزار های مدیریت اسناد یکی از شیوه هایی است که افراد با استفاده از آن ها می توانند با حذف اتاق های بایگانی و ایجاد فضایی برای مدیریت اسناد به خوبی می توان از امنیت و سلامت اسناد بایگانی شده اطمینان حاصل کرد.

به این نکته باید توجه داشت که استفاده و بهره گیری از نرم افزار ها می تواند در تمامی خدمات و بخش های ادارات و سازمان های ما مسمرثمر واقع شود. از این رو به مدیران عامل و روسای سازمان ها توصیه می شود که با توجه به نیاز های شرکت  و در راستای حکم دیوان محاسبات کشوری اقدام به استفاده از نرم افزار های آرشیو و مدیریت اسناد داشته باشند.

میکروفیلم

ظهور دائمی اسناد

اسناد و مدارک سازمان ها و ادارات دارای اولویت بندی ها و درجه بندی اهمیت بوده و همواره نگه داری و دسترسی به آنها امری دشوار طلقی می شده است. از این رو ظهور دائمی اسناد و استفاده از نرم افزار های اسناد و مدارک امکانی را فراهم کرده است که این اولیت بندی به خوبی رعایت شده و افراد با محدودیت های دسترسی به این مدارک امکان استفاده از سیستم های آرشیوی را دارا  باشند.

نرم افزار آرشیو اسناد

نرم افزار مدیریت اسناد

ظهور دائمی اسناد به کاربران و مدیران عامل این امکان را می دهد تا با ایجاد دسترسی های محدود و ذخیره سازی اسناد و دارک خود در محیطی امن از آنها با خوبی مراقبت کنند. باید این نکته را نیز به خاطر داشت که استفاده از سیستم های مدیریت دارای آموزش هایی است که تکنسین های شرکت آسان بایگان پارسی در هنگام نصب به کاربران و مدیران عامل آموزش خواهند داد.