کاربرد های انواع اسکنر

انتخاب اسکنر

اسکنر چیست؟

خواه یک دفتر کار خانگی داشته باشید ، یک تازه کار باشید ، SME یا یک شرکت بزرگتر باشید ، مهم است که اسکنر مناسبی را متناسب با نیاز اسکن خود انتخاب کنید. به این فکر کنید که کدام نوع اسکنر برای شما بهترین است و در نظر بگیرید که چه ویژگی هایی به کار شما می آیند. در ادامه این مطلب به بررسی نکات مهم در انتخاب اسکنر مناسب خواهیم پرداخت.

انواع مختلف اسکنر موجود در بازار

اسکنر های مختلفی در بازار وجود دارد که انتخاب را برای کاربران بسیار دشوار کرده است. از سویی گاه مشاوره هایی که در مغازه ها و یا فروشگاه ها صورت میگیرد هدف مند بوده و به دنبال فروش محصول خاصی هستند هرچند ممکن است این محصول و ابزار تناسبی با نیاز شما نداشته باشد. از همین رو به افراد توصیه می شود که پیش از خرید اقدام به کسب اطلاعات بسیار زیادی در خصوص محصول مورد نظر کسب کنند

انتخاب اسکنر

اسکنر های مسطح:

اسکنرهای مسطح مانند ماشین های تکراری کار می کنند. آنها می توانند مواد را از هر دو نوع نازک و ضخیم ، از ورقهای کاغذی گرفته تا کتابها و مجلات ضخیم بررسی کنند. برای بررسی یک نسخه ، فقط آن را روی صفحه شیشه ای قرار دهید ، گیره را درست فشار داده و اجازه دهید که تصویر به طرز کامل اسکن شود . اسکنرهای چیدمان قابل توجهی که می توانند بایگانی های اندازه قانونی را بررسی کنند ، در بازار قابل دسترسی هستند.

اسکنر عکس:

اسکنرهای عکس به پردازنده های تصویری با دقت بالا مجهز شده اند که برای بررسی نگاتیوهای عکس و ایجاد بزرگنمایی های درخشان آن ها مجهز شده اند.

اسکنرهای صفحه تغذیه :

اسکنر های صفحه تغذیه به طور کلی همانند یک دستگاه فکس کار میکند. تصویری که در اسکنر ثبت می کنید از منبع نور و سر چک عبور می کند و از طریق آن به یک سند الکترونیکی تبدیل می شود. نکته برجسته تشخیص اسکنر تغذیه ورق ، فیدر ضبط شده برنامه ریزی شده یا ADF است. این مکانی است که مشتری مجموعه ای از سوابق را در اختیار آنها قرار می دهد تا برای اسکن به دستگاه خود بپیوندند. اگر یک مشتری بخواهد بسیاری از گزارش ها را فیلتر کند ، ممکن است یک اسکنر تغذیه ورقی برایش عالی باشد.

مدیریت اسناد

ثبت دائمی اسناد

اسکنرهای قابل حمل:

اسکنرهای همه کاره بزرگتر از اسکنرهای دستی ، با وجود وزن کمتر از اسکنرهای مسطح معمولی ، در صورت نیاز مشتری به روشی برای فیلتر کردن بایگانی ها هنگام کار ، می توانند عملکرد قابل توجهی داشته باشند.

اسکنر درام:

اسکنرهای درام فیلترهای با کیفیت بالا ارائه می دهند. آنها اساساً توسط متخصصان تصویرگری ، تجارت چاپ و سازمانهای آموزنده مورد استفاده قرار می گیرند. اسکنرهای درام لوله های نوری را به هر کانال خود متصل می کنند که مسئول تغییر نور به ضربان های الکترونیکی مرکزی هستند و حیرت انگیزترین دامنه دینامیکی قابل تصور را به وجود می آورند. انتخاب اسکنر یک امر بسیار مهم برای بسیاری از شرکت ها و ادارات است.

نکاتی برای خرید اسکنر آنلاین

اسکنر ها به طور معمول با ویژگی های بسیار متنوعی روانه بازار می شوند که به منظور رفع نیاز افراد با خواسته های مختلف است. از این رو به نظر می رسد یکی از بهترین گام ها پیش از اقدام به خرید اسنکر، تهیه لیستی از ویژگی ها و نیاز هایی است که به دنبال رفع آنها هستیم. برخی از این ویژگی ها را در ادامه بررسی میکنیم

انتخاب اسکنر

1) قالب: اولین مسئله و سوال این است که شما اقدام به اسکن چه ورق هایی با چه ابعادی خواهد کرد؟

2) وضوح:

برای بررسی محتوا، حتی 200 پیکسل برای هر اینچ (ppi) برای اکثر اهداف کافی است و 300 ppi برای تصاویر استاندارد است (با نسبت اندازه متعادل). از این رو توصیه می شود با توجه به نیاز خود در انتخاب وضوح نیز دقت کنید.

3) سازگاری:

اطمینان حاصل کنید که انتخاب اسکنر با سیستم های کامپیوتری شما سازگار است.

4) ظرفیت:

این امر می تواند بسته به حجم اسنادی که باید اسکن کنید بسیار مهم باشد.

5) سرعت:

سرعت هر لحظه در صفحات اندازه گیری می شود (ppm) ، اما بررسی کنید که آیا تعریف تولید کننده شامل صفحات دو طرفه یا صفحه های یک طرفه است.

نرم افزار آرشیو اسناد

نرم افزار آرشیو و مدیریت اسناد

6) اسکن دوبلکس یا دو طرفه :

این نوع اسکن دو طرفه نامیده می شود ، فیلتر کردن دوطرفه اجازه بررسی برنامه ریزی شده هر دو طرف یک ورق را می دهد. بررسی دوبلکس در میان اسکنرهای دسک تاپ بسیار اساسی است ، اما ممکن است در اسکنرهای مناسب برجسته نباشد.

7) چرخه وظیفه:

این رتبه بندی تولید کننده برای تعداد صفحات در روز به کار می‌رود و بیشتر برای اداره کار طراحی شده است.

مزایای یک اسکنر خوب

انتخاب اسکنر به یک مورد ضروری برای افراد در ادارات و حتی در خانه تبدیل شده اند. چه برای اسکن برخی از مدارک و چه برای پروژه های دانشگاهی ، اهمیت اسکنر را نمی توان بیشتر تأکید کرد. به طور خلاصه ، در اینجا چند مزیت اسکنر وجود دارد که آن را به یک خرید گرم در بازار تبدیل می کند.

انتخاب اسکنر

دسترسی به اسناد در حال حرکت: دیگر لازم نیست با ترس از دست دادن یک سند مهم زندگی کنید. با استفاده از یک اسکنر می توانید به راحتی یک کپی نرم افزار را در لپ تاپ یا رایانه خود ذخیره کرده و به هر کجا که بروید به آن دسترسی داشته باشید.

کاغذ بازی کمتر: اسکنر به کاهش وابستگی به کاغذ کمک می کند. به عنوان مثال برای پر کردن فرم یا بخشنامه ها ، اسکن یک سند و تولید کپی برای توزیع بیشتر آسان است.

کارآیی را افزایش می دهد: با حداقل وابستگی به مدارک ، اسکنرها به ساده سازی روند کار و کار در دفتر کمک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

اگر می خواهید یک مشاوره رایگان بدون هیچ گونه تعهدی دریافت کنید، فرم زیر را پر کنید، با شما تماس بگیریم.